Published On: 22 Maj, 2016

Më në fund LDK e vrau frikën

 

Sefedin Krasniqi

Duke tërhjek zhagas Donika Gërvallen, LDK (Këshilli i Përgjithshëm) theu traditën e frikës. Dhe mirë ia bëri, sepse tash secili duhet të mendojë dy herë para se ta prek LDK-në. Pas shumë vrasjeve që pësuan nga komandantët e Rognerit, njerëzit u patën mësuar keq. Kush hidhërohej me gruan e vet, çohej e ia fuste dy a tri shpulla LDK-së. Kështu, nën presionin e frikës, e patën zbutur pambukun tej mase dhe u bënë për gjynah. Ndonjërit që qëlloi sadopak i guximshëm, për të kuptuar tjerët, sipas anëtarit të skuadrës për vrasje, Nazim Bllaca, “Krahu i vrasjeve”, i dërgonte dhe ia hiqnin flamën me procedurë të shkurtër. Normal, frika përshkoi të gjitha shtresat e LDK-së, e cila u bë urë ku kalonin të gjithë.
Asgjë më nuk është njësoj
Nuk është njësoj, sepse edhe LDK-ja i ka tash arkanat e vet. Pardon, desha të them truprojat e veta. Ata s’dinë shqip! Ata s’njohin njeri. Ata s’respektojnë askënd, sepse janë të paguar ta bëjnë atë punë. Askënd s’e kanë çuditur, pse një femër (grua) Nanë, e ngrehen nëpër korridor si një leckë dhe e dhunuan publikisht, në sy të kamerave. Sigurisht as që e kanë njohur kush është. Ndoshta u ka thënë dikush që ajo ka bombë në çantë dhe e ka dërguar Lavdrim Muhaxheri me detyrë, duke zgjedhur edhe ai ku është më së holli!? Por, ata brenda, truri i Këshillit të Përgjithshëm, si u bë e nuk dolën t’iu tregojnë arkanëve se kush është Donika Gërvalla. Si është e mundur që truri i LDK-së të qëndroj kaq indiferent? Kot iu tregoj tash unë apo dikush tjetër se, veç që është e bija e Jusuf Gërvallës, është bashkëpunëtorja e ditëve të para e Dr. Ibrahim Rugovës. Ishte edhe bashkëpunëtorja e ngushtë e Salih Çekajt, të cilit LDK-ja s’ia ka ngritur as një përmendore. O, deri vonë as homazhe s’kanë guxuar t’i bëjnë në Deçan. Normal, frika është zor i madh.
Madje, nëse nuk gabohem në asnjë qytet të Kosovës nuk e ka asnjë rrugë emrin e tij. Kot tash të tregojmë se Donika Gërvalla ishte zëri më i denjë i shqiptarëve në Gjermani gjatë luftës dhe të gjitha TV gjermane thirreshin në luftën e saj dhe propagandën e fortë lidhur me luftën çlirimtare dhe masakrimin e shqiptarëve nga forcat serbe. Gjithashtu, kot iu tregojmë se pasi satrapi Millosheviq e liroi Dr. Rugovën dhe ia mundësoi largimin në Itali, ishte Donika Gërvalla e para që shkoi dhe guxoi ta takojë.
Por, edhe Dr. Rugova shkoi dhe e takoi në Gjermani. E shëmtuara ndodhi dhe s’ndreqet më. A e dinë anëtarët e Këshillit të Përgjithshëm që deri tash as në Shqipëri, as në Kosovë askund në Ballkan as në Europë ende s’kemi parë një skenë të tillë ku tre burra (muskulorë) e dhunojnë një femër, e përplasin, e ngrehin zhag! Kemi parë skena të llojllojshme , por sikur kjo s’kemi parë deri tash.

LDK e paska pasur zorin ta thyej frikën

Pasi LDK paska pas vendosur ta vras frikën, është dashur ta provojë mbi dikë. Dhe, si duket Këshilli i Përgjithshëm ka dashur të godas fort që tjerët të kuptojnë se s’ka lojë më me LDK. Dhe, ju qe sa herë hidhëroheshit në gratë e juaja e shfryheshit në LDK, duhet të keni kujdes tash. Këta janë bërë aq trima saqë as në ËC nuk po shkojnë më me truproje, sikur dikur. Dënimit suprem të Këshillit të Përgjithshëm dhe këtij persekutimi të arkanëve, Donika Gërvalla, ka mundur t’i shpëtojë në dy mënyra: Ose t’iu flas serbisht, ose ta thërras në ndihmë Dajën (Komandant Çagllavicën) me skuadrën e vrasjeve pranë SHIK, nëse shërbehemi gjithmonë me “zhargonin” e Nazim Bllaces.
Në odë të burrave, më ka rënë të dëgjoj sesi njeri i paska qitur meshkujt e shtëpisë ta vrasin hasmin për të nxjerr një gjak. Kur kthehen ne shtëpi, i Zoti i shtëpisë i pyet a e kishin krye punën’. Këta i përgjigje me jo, sepse kishte që me grua.
Pra, më në fund LDK e vrau frikën, por goxha shumë edhe veten! Koha do ta dëshmojë.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Shabi thotë:

  1*) nderuari sefë
  Shkrim i qëllarmirepo këtu do të plotësoj: Ldk nuk ngadhnjeu mbi frikën.Ajo këtë e bëri nga frika, pasi po të hynte Donika brenda dhe po ta merrte fjalen e këtë ajo do ta arrinte, sigurisht ajo orgji e të vetëquajturit këshill i pëgjithshëm (të pergazët),do të perfundonte bile edhe më turpshem se qe ka filluar.
  2*)Sigurimi në hyrje ka faj për sjellje të ndyta ndaj një femre pasi mundë të ndodhë që edhe se kanë njohur fare.
  3*)FAJTOR KRYESOR PËR KËTË MARRI E KANË
  HORRAT QË E KANË THIRRUR DHE KURDISË KETË SKEÇ.DIHEN KUSH JANË ATA,s’po dua ti shoh bile këtu ata.
  Per këtë ndyrësi nuk ju falet faji as spektatorëve që ishin të pranishëm aty.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...