Published On: 3 Maj, 2016

Me LDK-në forcohet Republika e Kosovës

  • Përshtypjet e mia për 26 vjetorin e Degës së LDK-së në Zvicër
  • Me shkas….

Islam Sjedaj

Njeriu sa jeton ka edhe caqe të caktuara të mbërrij. Ne shqiptarët e Kosovës patëm rrugën e vështirë gjatë rritjes dhe ngritjes, ngase na u deshtë të angazhoheshim dy herë më shumë se se sa popujt tjerë që të bëhet shteti. Dhe a ka ma kënaqësi dhe ma mirë sesa të jesh pjesë e partisë shtetëformuese – të LDK -së. Jam me fat që nisa angazhimet e mia që nga themelimi i saj dhe isha gjithnji pjesë e strukturave të LDK -së në Zvicër, pra isha në Kryesi dhe Kryetar i Nendegës së LDK-së në Biel-Bienne por, edhe i sigurt se me LDK-në e udhëhequr nga prisi jonë Presidenti historik Dr. Ibrahim Rugova do arrinim pavarësinë e Republikës së Kosovës. Sot, unë si miliona shqiptarë në Kosovë ndihem mirë qe sado pak kam kontribue në kete rrugëtim të shejtë për ne. Tash dua te them diçka per DATEN 1 MAJ 2016 , KUR DEGA E LDK-së NË ZVICËR MBAJTI MANIFESTIMIN NE SHENJË të 26 VJETORIT TË THEMELIMIT TË KËSAJ DEGE. Si për mrekuli në atë manifestim erdhi dhe na nderoj e bija e Presidentit Rugova, Teuta Rugova deputete, dhe dy deputet shumë te nderuar Salih Morina dhe Armend Zemaj. Manifestimi ishte i mrekullueshëm shumë mirë i organizuar me të gjitha të mirat, dhe unë shfryetzoi rastin që në për mes këti shkrimi të shkurt të falenderoi shumë Kryetarin dhe kryesinë e Degës së LDK-së në Zvicër që më nderuan me një Mirënjohje, një mirënjohje që për mue ka shumë kuptim, dhe kjo mu dha në prani të z.Teuta Rugovës e shumë mysafirëve, pjesmarrësve, dhe te familjes time. Mirënjohja për mue ashtë një gëzim sepse u vlerësua një veprimitar dhe unë me ketë rast dua t’i përshendes edhe të gjithë të nderuarit e tjerë të cilët u nderuan me mirënjohe nga Dega e YLDK-së në Zvicër dhe kryetari Z. Haki Latifi . Të jesh anëtar i LDK -së është privilegj, është nder por është edhe përgjegjesi, andaj, ne do të vazhdojmë të punojmë fuqishëm në Degën e LDK-së në Zvicër duke respektuar programin dhe statutin e LDK-së, duke respektuar hirarkinë institucionale të LDK-së dhe të shtetit të Kosovës. Tani Kryetar dhe Kryeministër është Z. Isa Mustafa i cili po e drejton edhe LDK-në edhe zhvillimin e shtetit drejtë integrimeve në Europiane dhe botërore duke punuar dhe kultivuar filozofin Rugoviane. Ne jemi vet Europa! Faleminderit LDK-ë në Zvicër, faleminderit delegateve dhe mysafrëve nga Suedia, Beneluksi, Gjermania që na nderuan me pjesmarrjen e tyre duke ja rritur madhështinë manifestimit. Zoti e bekoftë LDK-në dhe të gjithë shqiptarët! Me respekt, Islam Sejdaj

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...