Published On: 17 Prill, 2016

Me drogë drejt Greqisë, kapen dy persona në autobusin në Kakavijë

Efektivët e pikës kufitare në Kakavijë, gjatë kontrollit në vijën e dytë në autobuzin e linjës Tiranë – Selanik , me targa NIT 6022 , kanë konstatuar në një valixhe, në pjesën e brendshme të saj disa pako të dyshimta, të mbështjella me qese plastike, brenda të cilave kishte lëndë narkotike.

Brenda valixhes u gjetën të fshehura 24 pako me kanabis me peshë totale 1.7 kg.

U bë menjëherë arrestimi në flagrancë i shtetasve Almeraldo Matuka ,19 vjeç , banues në Vlorë dhe Gazmir Tana , 45 vjeç , banues në Levan, Fier .

Materialet proceduriale do i kaluan Prokurorisë së Krimeve të Rënda Tiranë për veprën penale ‘’Trafikim i narkotikëve i kryer në bashkë punim’’, parashikuar nga neni 283/a/2 i Kodit Penal.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...