Published On: 8 Qershor, 2016

Me 18 qershor mbahet manifestimi “Nata Shqiptare”, zbulohet Shtatorja e Nënë Terezës

Me 18.06.’16 do të mbahet manifestimi “Nata Shqipetare” në qendër të qytetit, në Bavari, nga Minheni në drejtim të Nyrnbergut, ku do t’ju argëtojnë këngërtarja e shquar shqiptare Eda Zari dhe këngëtarë të tjerë. Po ashtu në këtë mbrëmje do të keni mundësi të shijoni ushqime tradicionale, por edhe të argëtoheni edhe me vallëziz nga Shoqata të tjera.
Para dite nga ora 10.30 fillon ceremonia e zbulimit të Shtatores së Nënë Terezës, do të jetë edhe një drekë të përbashkët për të gjithë. SHQIPTARI.EU

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...