Published On: 25 Prill, 2017

Më 1 maj do të dridhen deputetët dhe liderët e Maqedonisë! Ja kush vjen

Hojt Jii, zëvendës ndihmës Sekretari për Evropë dhe Euroazi në Departamentin e Shtetit të hënën vjen në Shkup në takim me elitën politike në vend, mëson jozyrtarisht Televizioni 24 nga partitë në Kuvend.

Sipas informatave jozyrtare, është planifikuar që ai të ketë më shumë takime në Maqedoni.

Ai vjen pasi javën e kaluar Departamenti i Shtetit amerikan kërkoi urgjentisht të zhbllokohet procesi dhe njoftoi sanksione për politikanët që do të bllokojnë zgjidhjen e qeverisë së re në Maqedoni./TetovaSot/

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...