Published On: 16 Gusht, 2016

Mbytet një familje në lumë në përpjekje për të bërë ‘selfie’

Një vajzë njëmbëdhjetë vjeç është mbytur në një lumë në veri të Pakistanit, përderisa ishte duke u përpjekur për të bërë një ‘selfie’, në përpjekje për ta shpëtuar atë ishin mbytur dhe prindërit e saj.
Prindërit dhe fëmija u mbytën shpejtë pasi lumi ishit shumë i thellë.

“Vajza Atif Safiya u përpoq të bëjë ‘selfie’, por rrëshqiti dhe ra në ujë”, tha shefi i policisë lokale, Arshad Khan, duke shtuar se aksidentin e kanë dëshmuar edhe turistët e tjerë, transmeton lajmi.

Nëna e vajzën më pas u hodh në lumë për të shpëtuar vajzën e saj, por ajo tashmë ishte larguar shume, tha zyrtari, duke shtuar se i edhe i ati i saj u hodh në lumë kur e pa gruaja dhe vajza e tij, por as ai nuk arriti të shpëtonte.

Trupi i vajzën dhe nënës janë gjetur, ndërsa trupi i babait është ende në kërkim.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...