Published On: 21 Maj, 2016
Bota |

Mbyten 73 veta nga përmbytjet në Sri Lanka

 

Të paktën 73 persona kanë vdekur në Sri Lanka, pas rrëshqitjeve të tokës dhe përmbytjeve që kanë ndodhur në këtë vend, raporton The Guardian, transmeton Klan Kosova.

Përveç dëmeve në njerëz mijëra persona kanë mbetur pa shtëpi.

Rreth 240 mijë njerëz janë dërguar nëpër strehimore në mbarë vendin, pasi që shtëpitë e tyre tanimë janë të pabanueshme.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...