Published On: 9 Tetor, 2016

Mbyllet pjesa e parë- Kosova po humb ndaj Ukrainës

Një Kosovë më e kujdesshme dhe defanzive është parë në pjesën e parë të ndeshjes Ukrainë-Kosovë, mirëpo “djemtë” e Bunjakit janë në disavantazh prej një goli.

Mbyllet pjesa e parë – Kosova po humb ndaj Ukrainës

Sulmuesi i Real Betisit, Artem Kravets shënoi golin e vetëm të pjesës së parë, në minutën e 31′ të takimit, raporton Gazeta Online Insajderi.

Lojtari më i dalluar në përfaqësuesen kosovare ishte Milot Rashica, i cili regjistroi goditjen e vetme në portë për Kosovën.

Trajneri i përfaqësueses kosovare, Albert Bunjaki ka bërë katër ndryshime për ndeshjen kundër Ukrainës. Alban Meha, Herolind Shala, Amir Rrahmani dhe Vedat Muriqi ishin risitë e formacionit të Kosovës për këtë takim. /Insajderi.com

Mbyllet pjesa e parë – Kosova po humb ndaj Ukrainës

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...