Published On: 16 Korrik, 2016
Bota |

Mbyllet baza ushtarake e NATO-s ne Turqi, ku ka armë bërthamore

Konsullata amerikane në Turqi ka njoftuar se baza ajrore ushtarake e NATO-s në pjesën jugore të vendit është mbyllur për shkak të trazirave në vend. Mediat e huaja raportojnë se baza e NATO-s në Inçirlik ruan armë bërthamore dhe autoritetet kanë ndërprerë energjinë elektrike si masë sigurie. Fluturimet në këtë hapësirë ajrore të bazës së NATO-s janë të ndaluara deri sa forcat qeveritare turke të marrin situatën e plotë nën kontroll. Kjo ndodh, pas përpjekjeve të disa ushtarëve për të bërë grusht shteti.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...