Published On: 24 Shkurt, 2016

Mbushet Kryesia e Kuvendit me gazlotsjellës!

Pak çaste pasi që ka filluar mbledhja e kryesisë së Kuvendit të Kosovës, është hedhur gaz lotësjellës. Pak kohe me heret u raportua se ne Kryesin e Kuvendit te Kosoves kane arrit te hyne Albin Kurti, Aida Derguti dhe Tina Kadriu. Nga disa burime tone te Shqiptarit.eu eshte konfirmuar se aty menjhere eshte hedhur gazi lotsjelles nga Aida Derguti, e cila ka dal ne nje konferenc per media e cila ka thene se kete veprim ajo e ka bere me qellim per te ndal Kryesin e Kuvendit. Pasi ajo e ka kryer prononcimin e saj ne media policia ate e kane shoqeruar policia deri ne stacionet policore.

Ndersa Kryesia e Kuvendit eshte detyruar qe te dal ne nje sjalle tjeter per te vazhduar mbledhje, kjo mbledhje eshte duke u mbajtur ne sallen 303. Gjithashtu se Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli do te dal ne nje prononcim per media pasi te kete perfunduar mbledhja./ Shqiptari.eu 

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...