Published On: 14 Janar, 2016

Mbrojtësi i Espanyolit: Messi, je xhuxh! (Foto)

Mbrojtësi i Espanyolit, Alvaro Gonzalez Soberon, ka sqaruar situatën me Lionel Messin duke thënë se gjithçka ka mbetur në fushë.

Alvaro Gonzalez Soberon, mbrojtës i Espanyolit, pas derbit të kthimit me Barcelonën për Kupën e Mbretit, të përfunduar me rezultatin 0-2 për “azulgrana”-t, kërkoi të mbyllte një herë e mirë polemikat që shpërthyen në këto dy ndeshje mes futbollistëve të të dyja ekipeve, ku në njërën prej tyre ai ishte protagonist, së bashku me Messin.

Ja si e shpjegoi ai episodin: “Po më ankohej për disa gjëra. E pyeta nëse mendonte se unë kisha për qëllim ta dëmtoja dhe më tha se po. Më tha se isha lojtar i dobët shumë, ndërsa unë iu përgjigja se ai ishte i shkurtër shumë. Të dy kishim të drejtë. Qeshëm dhe lamë në fushë gjithçka”.

Pas pankartave dhe koreve ofenduese të tifozëve të Espanyolit, ai u shpreh se është kundër çdo lloj dhune.

“Jam lojtar i ashpër, më pëlqen loja fizike, por gjithçka duhet të mbetet në fushë. Duhet të tregohemi profesionistë në fushë dhe njerëz të mirë jashtë saj”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...