Published On: 28 Maj, 2016

Mbretërit nga Madridi fitojnë kurorën e 11-të (Video+foto)

Real Madrid është kampion i ri i Evropës

Real Madridi ka fituar Ligën e Kampionëve, pasi në finale ka mposhtur rivalin e qytetit Atletico Madridi dhe atë vetëm pas penalltive.

Koha e rregullta dhe vazhdimet kanë përfunduar me rezultat të barabartë, me të dy skuadrat që shënuan nga një gol.

Sergio Ramos shënoi në pjesën e parë për Realin, ndërsa Carrasco në pjesën e dytë për Atleticon. /Express

Forward Cristiano Ronaldo celebrates his winning spotkick after a tense penalty shootout resulted in success for Real Madrid

Ronaldo reserved himself for the fifth penalty and after Juanfran had seen his spotkick strike the foot of the post he made no mistake

Atletico Madrid substitute Yannick Carrasco fires in from close range to bring his side level after 79 minutes of an absorbing encounter

The Belgian wheels away in delight having brought the scores level and the 22-year-old celebrated with his girlfriend on the sidelines 

Real Madrid defender Sergio Ramos celebrates giving his side the lead with a close range finish after 15 minutes at the San Siro

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...