Published On: 15 Janar, 2016

Mblidhet Opozita: A po shkojmë në zgjedhje?

Nesër në ora 13:00 strukturat e tri partive opozitare, mblidhen në Prishtinë. Lajmin për Gazetën Blic e kanë konfirmuar burime brenda opozitës së bashkuar. “Takimi do të mbahet në ora 13:00 në Sallën e Kuqe. Në këtë takim do të diskutohet për zhvillimet e fundit dhe për hapat e ardhshëm që do t’i ndërmarrë opozita në ditët në vijim”, ka thënë ky burim për këtë gazetë.

Ky takim i strukturave të të tri partive opozitare vjen pak ditë pas protestës masive që u mbajt në Prishtinë e ku u kërkua dorëheqja e Qeverisë.

Gjatë ditës së sotme, edhe dy partitë në koalicion kanë mbledhur strukturat e tyre partiake. Duket se partitë politike kanë filluar përgatitjet për zgjedhje eventuale, për shkak të rrezikut që të dështojë zgjedhja e Hashim Thacit si president.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...