Published On: 13 Qershor, 2016

Mblidhen krerët e shtetit, vendosin për misionin e EULEX’it

Presidenti Hashim Thaçi, Kryeministri Isa Mustafa dhe Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli po zhvillojnë një takim të përbashkët në Kryeministri ku pritet të vendoset qëndrim i përbashkët për vazhdimin e mandatit të EULEX’it. Në takim është i pranishëm edhe ministri i drejtësisë Hajredin Kuçi.

Kryeministri i vendit Isa Mustafa është nikoqir i një takimi ku po diskutohet vazhdimi i mandatit të Misionit Europian për Sundim të Ligjit, EULEX, raporton Gazeta Express.

Në këtë takimin e përbashkët me Presidentin Hashim Thaçi dhe Kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli, shefat e shtetit pritet të vendosin edhe për ditën e mbajtjes së seancës parlamentare në të cilën duhet aprovimi i deputetëve për këtë çështje.

I pranishëm në takim, tregojnë burime të Gazetës Express brenda Qeverisë së Kosovës, është edhe Ministri i Drejtësisë Hajredin Kuçi.

Mandati i EULEX’it përfundon të martën, derisa Qeveria e Kosovë javën që shkoi ka marrë rekomanduar që këtij misioni t’i zgjatet mandati edhe për dy vite.

Kryeministri Mustafa e kishte arsyetuar këtë vazhdim, me shumë lëndë që ky mision ende nuk i ka përfunduar së shqyrtuari.

Para mbajtjes së këtij takimi, Mustafa dhe Thaçi kanë pritur në takime të ndara, lamtumirëse,  shefin e deritanishëm të EULEX’it Gabriele Meucci. /GazetaExpress/.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. kosovari thotë:

    Kta tre lypin qe EULEX te shkoj sepse edhe shum vjet do ta han Kosoven.Osht mire qe ky euleks te hup sa ma shpejt e te vjen ni euleks pak ma i mir sepse ne kosov nuk ka as ligj e as drejtsi.Krejt puna po shkon cka po dom na po bojme.Per fukaran mos pvet se e ka honger dreqi.Ani shka fukaraja mos koft qashtu thojn.Mos pvet per neve se kur dy anmiq bohen miq ma tmir dishke thojn se kijameti osht ngat.Dy oajtohen e fajtor i treti haj medet miletin qegjeti.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...