Published On: 13 Janar, 2016

Mbledhja e kryesisë së PDK-së në Emerald, çfarë po ndodh aty?

Partia Demokratike e Kosovës ka filluar mbledhjen e Kryesisë. Gazeta Blic ka marrë vesh se mbledhja është duke u zhvilluar në Hotelin Emerald.
Sipas burimeve të Gazetës Blic në këtë mbledhje po diskutohet për mundësinë e zgjedhjes së Hashim Thaçit president.
“Lista Serbe e ka kushtëzuar zgjedhjen e Thaçit president me themelimin e Asociacionit të Komunave Serbe dhe me zbatimin e marrëveshjeve”, ka thënë ky burim.
Sipas këtij burimi, në këtë mbledhje do të flitet për hapat që do t’i ndërmarrë PDK pas këtyre kushteve të Listës Serbe.
Në anën tjetër, Shefi i Listës Serbe, Sllavko Simic, nuk pret që vota e tyre për Presidentin e Kosovës të kushtëzohet me themelimin e Asociacionit të Komunave me shumicë Serbe.
Mirëpo, gazeta Blic nga burime brenda mbledhjes së djeshme ka marrë vesh se është pikërisht Lista Serbe ajo e cila po kushtëzon zgjedhjen e Hashim Thaçit president./ Gazeta Blic

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...