Published On: 2 Mars, 2016

Eksodi i heshtur i shqiptarëve, mbi 90 mijë janë shpërngulur nga Maqedonia?!

Mbi 90 mijë shqiptarë janë shpërngulur nga Maqedoni, shkruan sot gazeta “Dnevnik”, duke u thirrur në burime të KSHZ, e cila ka nisur me verifikimin dhe kryqëzimin e të dhënave të MPB me të dhënat e institucioneve të tjera.

Sipas kësaj gazete, bëhet fjalë për 100 mijë banorë, prej të cilëve siç thuhet 90 mijë janë shqiptarë. Por nuk dihet se cila është tendenca e shkrimit të kësaj gazete për të problematizuar numrin e elektoratit shqiptarë në Maqedoni, që do të dal shumë i madh dhe se do të rrezikojë përqindjen e votuesve të komunitetit maqedonas.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...