Published On: 22 Dhjetor, 2015

Mbi 5 mijë fansa vishen njësoj në një lojë basketbolli (Video)

Në Kansas është vendosur një rekord i ri botëror, pas mijëra vetë, adhurues të basketbollit, kanë veshur në masë të njëjtën bluzë, gjatë një loje basketbolli mes Kansas University dhe University of Montana.

3473 vetë veshën bluzat e tyre festive nga Universiteti i Montanas ndërsa fansat e Kansas veshën 1175 bluza njësoj.

“Dua të them me ndershmëri se fusha e lojës nuk ngjante me një atmosferë festive por ishte fantastike. Dukej vërtet shumë bukur, njerëzit ishin të lumtur dhe ishte emocionuese. Mendoj se në qytet nuk ka mbetur më asnjë bluzë. Ky është shpirti i Krishtlindjeve” tha Philip Robertson, vlerësues i Rekordeve Botëror Guinness.

 

Të gjithë të pranishmit ishin veshur me bluza festive si pemë të Krishtlindjeve, drerë, zile apo njeriu prej bore.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...