Published On: 29 Janar, 2016
Bota |

Mbi 40 për qind e gjermanëve kërkojnë dorëheqjen e kancelares Merkel

  • Anketa më e fundit, tregon se 40 për qind e gjermanëve mendojnë se kancerlarja Angela Merkel, duhet të japë dorëheqje për shkak të politikës së saj ndaj refugjatëve, raporton Focus.

Sipas një ankete të realizuar së fundmi, thuhet rreth 45,2 për qind e të anketuarve besojnë se politika e Merkelit ndaj refugjatëve, nuk është arsye e fortë që ajo të japë dorëheqje, transmeton Telegrafi.

Në sondazhin të cilin e ka kryer INSA, kanë marrë pjesë 2047 gjermanë, ndërsa ajo është bërë në periudhën nga 22 deri më 25 janar.

Analisti gjermane Michael Spreng së fundmi ka deklaruar se Merkel gjatë tetë javëve të ardhshme do ta gjejë veten nën presion të madh për shkak të krizës së refugjatëve dhe se do të detyrohet të vë në pikëpyetje besimin e qeverisë. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...