Published On: 4 Korrik, 2017

Mbi 100.000 emigrantë janë futur në Evropë që nga janari i këtij viti

Më shumë se 100 mijë emigrantë dhe refugjatë janë futur në Evropë përmes Detit Mesdhe që nga fillimi i këtij vitit, njofton OKB-ja.

Ndërkohë, 2.247 kanë vdekur duke tentuar, transmeton Express.

Nga 1 janari deri më 3qershor, më shumë se 85.000 emigrantë kanë mbërritur në Itali, gati 9.300 në Greqi, afro 6.500 në Spanjë dhe mbi 270 në Qipro, njofton Organizata Ndërkombëtare për Emigrantë e OKB-së.

Edhe pse ky numër është shumë i madh, prapë mbetet shumë më i vogël se ai i vitit të kaluar./Express/

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...