Published On: 6 Shtator, 2016

Mbetjet e avionit në Veles: Kanë humbur jetën 4 italinë dhe 2 kosovarë (Foto)

Avioni që sot pasdite u zhduk nga radari i aeroportit të Shkupit është gjetur dy kilometra mbi fshatin Kozle, Katlanovë.

Policia nuk lëshon asnjë të afrohet në vendin e rrëzimit, ku nga distanca shihet zjarri, njofton TetovaSot.

Pranë vendit të aksidentit është gjetur një trup i djegur, sipas burimeve jozyrtare të policisë.

Drejtori i Byros për Siguri Publike Byroja, Mitko Çavkov tha se mbeturinat e avionit janë gjetur 2 km nga fshati Kozle dhe se policia ka siguruar tashmë vendin e ngjarjes. Ai gjithashtu njoftoi se nga rrëzimi i avionit kanë humbur jetën 4 shtetas të Italisë dhe dy shtetas të Kosovës.

Avioni privat “Paper” ka vend për gjashtë pasagjerë dhe ekuipazhi. Nuk dihet se sa pasagjerë ishin në aeroplan në fluturim nga Treviso të Italisë.

Ekipet e shpëtimit dhe zjarrfiksat së bashku me policinë janë në terren./TetovaSot/

123 47

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...