Published On: 30 Gusht, 2016

Mbesa e Visar Ymerit njëra prej të arrestuarve për sulmin në Kuvend (Foto)

Aktivistja e VV’së, Adea Batusha është në mesin e 6 të arrestuarve, mëngjesin e të martës, për dyshimet se janë të përfshirë në hedhjen e një granate në drejtim të objektit të Kuvendit.

Adea Batusha përveç aktiviste e partisë së Visar Ymerit, raportohet se ajo është mbesa e kreut të VV’së.

Batusha në VV ka shërbyer edhe si fotografe në organizimet e partisë.

Ndryshe, Policia sot herët në mëngjes ka kryer disa bastisje në Prishtinë dhe Podujeve, me ç’rast janë arrestuar 6 persona që lidhen me sulmin e 4 gushtit në objektin e Kuvendit.

“Ky hetim kompleks është trajtuar me teknika dhe masa të specializuara të hetimit dhe sot me urdhëresë të Gjykatës Themelore në Prishtinë është kryer kontrolli i 6 (gjashtë) lokacioneve në Prishtinë, ku janë arrestuar gjashtë të pandehur dhe janë shoqëruar dy persona tjerë, raporton lajmi.net.

Ndaj gjashtë të pandehurve me iniciale; A.B, A.A, A.D, E.H, F.K dhe P.A është caktuar masa e ndalimit prej 48 orëve.

Gjatë zbatimit të urdhër-kontrollit, në cilësinë e provave materiale, janë sekuestruar: gjashtë armë zjarri, tre pushkë automatike, 2 revole, një karabinë, municion,  si dhe dëshmi tjera materiale që ndërlidhen me rastin”, thuhet në njoftimin e Prokurorisë Speciale dhe Policisë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...