Published On: 6 Janar, 2016

Mbërrinë blerja e madhe e Romës (foto)

Blerja e parë zyrtare e Romës në dimëror është talenti brazilian Gerson i cili tashmë ka mbërritur në kryeqytetin italian, por e ardhmja e 18-vjeçarit mbetet e paqartë.

Ish-mesfushori i Fluminenses, i blerë nga verdhekuqtë për 17 milionë euro, nuk mund të regjistrohet para qershorit, pasi Roma e ka plotësuar numrin e futbollistëve të huajë.

Zgjedhja e vetme mbetet huazimi i adoleshentit, por në rast se kjo bie poshtë atëherë do të mbetet alternativë e vetme stërvitja për 6 muaj në Trigoria, por pa të drejtën e aktivizimit në kompeticionet zyrtare.

Roma, që arriti të mposhtte konkurrencën e Barcelonës për shërbimet e talentit brazilian, tashmë duhet të vendosë se çfarë do të bëjë me të për 6 muajt e ardhshëm.

Babai i futbollistit dëshiron që ai të qëndrojë në Trigoria për t’u përshtatur me skuadrën në seancat stërvitore, ndërsa vetë djaloshi mendon se mund të fitojë eksperiencë në Serinë A me ndonjë skuadër më të vogël, për të qenë gati për verdhekuqtë sezonin e ardhshëm.

Vendimi përfundimtar do të merret me konsensus të plotë mes futbollistit, menaxherit të tij dhe klubit të Romës.

Gerson

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...