Published On: 15 Mars, 2016

Mbamë nënë, ti them kurvë pa më thënë ose “ish partia e Saliut”

Rexhep Shahu

Partia e Punës së Shqipërisë para se me qenë partia e Saliut, siç e cilëson Edi Rama atë parti si “ish partia e Saliut”, është parti e babait të Ramës – Kristaqit, i cili ka qenë gjeneral në atë parti, anëtar i Komitetit Qendror të saj, anëtar i presidiumit të kuvendit popullor, është parti e dajës së Edit, Spiro Kolekes që ka qenë anëtar gjigand i Byrosë Politike të asaj partie.
Nuk thom se kanë bërë turp pse kanë qenë, por kanë qenë.
Ndersa Sali Berisha ka mberri deri ne organizaten e partise se spitalit Nene Tereza ne Tirane. Natyrisht nuk eshte turp.
Por Organizata e partise e spitalit nuk eshte Komitet Qendror.
Pra partia e punes para se me qene “ish partia e Saliut”, eshte thellesisht ish partia e Rames familjarisht, fiserisht, me gjak.
MUnd ta shaje Edi partine e babait e te dajos se vet me liber shpie, por nuk mund ta quaje parti e Saliut, nuk mund ta shese partine e babait e te dajos si parti e Saliut.
Saliu ne rastin ne fjale eshte cdo komunist i thjeshte shqiptar qe ka aderuar ne ate parti per njemije e nje arsye, per kariere e per mbrojtje dhe nuk mund te fshehe komunizmin e vetes e te familjes se tij Rama pas Saliut. Ramen nuk e ka nxjerre nga hunda Saliu, nuk e ka edukue Saliu por Kristaqi, babai, dajua, Spirua, ndonese Rama kopjon me fanatizem murgu Berishen dhe e sheh veten pernate ne pasqyren Berishe.
Por kesaj i thone mbama nene, ti them kurve pa me thene.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...