Published On: 8 Gusht, 2016

Maxhuni: “Sulmi ndaj Kuvendit dëshmon se ka grupe më të organizuara se policia e FSK-ja”

Sulmi ndaj ndërtesës së Kuvendit të Kosovës ishte akt me elemente terroriste.

Kështu e ka cilësuar drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Shpend Maxhuni, incidentin ndaj ndërtesës së kuvendit, i cili ndodhi 5 ditë më parë, raporton KTV.

E për këtë incident tashmë ka persona të intervistuar nga policia.

E derisa e quan akt terrorist sulmin ndaj kuvendit, shefi i policisë nuk heziton të krekoset se institucioni, të cilin ai e udhëheq, arriti të parandalonte edhe incidentet terroriste.

Mirëpo, për njërin nga anëtarët e këtij komisioni, arma me të cilën u sulmua Kuvendi dëshmon se ka grupe të organizuara që janë më të përgatitura se policia apo FSK-ja.

Siguria në vend për anëtarin e Nismës, Zafir Berisha, është në nivelin zero dhe institucionet, sipas tij, nuk po e paraqesin gjendjen reale.

Në këtë mbledhje të komisionit morën pjesë edhe anëtarët e komisionit nga AAK-ja dhe Nisma, të cilët tash e një kohë, po i bojkotonin këto takime.

E praninë e tyre ata e arsyetuan me faktin se kanë parasysh gjendjen e krijuar pas incidentit të fundit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...