Published On: 27 Maj, 2016

Mavraj paralajmëron Shqipërinë: Brezat e ri do të luajnë për Kosovën

Mergim Mavraj ka thënë se gjeneratat e reja do të luajnë për Kosovën e jo Shqipërinë.

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Mergim Mavraj ka thënë se gjeneratat e reja që dalin prej Kosovës nuk do të luajnë për Shqipërinë.

Ai tha se njëjtë do të bënte edhe ai pas 10 vitesh.

“Gjenerata pas nesh kanë për të vendosur të luajë për Kosovën. Personalisht pas 10 vitesh do të luaja për Kosovën dhe jo Shqipërinë”, tha Mavraj për Kicker.

Ai po ashtu foli nëse do të kthehet të luaj për Kosovën pas pranimit në UEFA dhe FIFA, ku tha se do të mbetet me Shqipërinë, për shkak se është borxhli ndaj tyre.

“Në situatën aktuale, nuk e mendoj aspak afrimin te Kombëtarja e Kosovës. Kjo është edhe kundrejt mirënjohjes dhe detyrimit moral që unë kam ndaj FSHF-së. Dëshira ime e madhe është që këto kombëtare të luajnë në një simbol kombëtar, ashtu siç ka qenë gjithë kohës”, ka përfunduar Mavraj. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...