Published On: 24 Shkurt, 2016

Matoshi: Trazirat mars 2004-2016, fantazma Thaçi do të imponohet si rikthim i paqes

Analisiti politik, Halil Matoshi ka bërë një krahasim interesant ndërmjet marsit të vitit 2004 dhe marsit të 2016. Matshi në një shënim në Facebook thotë se më 2004, nën regjinë e SHIK-ut, për t’i ikur Tribunalit të Hagës, u bën trazira, sepse Hashim Thaçi po imponohej para faktorit ndërkombëtar si i vetmi njeri që mundet me e rikthye paqen, raporton Gazeta Blic. Sipas Matoshit, edhe tash HTH do të mundohet që të imponohet si i vetmi që mund ta rikthej paqen dhe stabilitetin në vend.

Shënimi i plotë i Matoshit:

Mars 2004 – Mars 2016

Ne mars 2004, per me iu shmang ose me e neglizhue Tribunalin e Hages, shqiptarët kosovare nen regjine e SHIK-ut, per pak dite nga viktima u shnderruen në turma te verbueme qe perlanin cdo gja qe u dilte perpara dhe u desht me dale KFOR-i ne rruge me tankse, sepse HTH po imponohej para faktorit nderkomebtar si i vetmi njeri qe mundet me e rikthye paqen.

Edhe pak dite hyjme ne mars 2016.

Serish dhune para se me nise e me funksionue Gjykata Speciale.

KFOR-i (NATO) nuk ka me lejue shembjen e shtetit porse ka me u fuqizue Rezoluta 1244…

Masi qe vendi te jete buze gremine, HTH do te imponohet si i vetmi njeri qe munet me e rikthy paqen dhe stabilitetin ne vend.

Analogji e paster.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...