Published On: 9 Janar, 2016

Matoshi: Qytetarët ishin shembullor, por jo edhe të Vetëvendosjes

Analisti dhe publicisti, Halil Matoshi ka thënë se protesta e AAK-së dhe Nimës ishte paqësore, por jo edhe e Visar Ymerit i cili u pa duke bredhur rrugëve të qytetit me një turmë adoleshentësh që zjarrvënien dhe përplasjen e kanë qëllim në vete e nuk kanë haber se për çka po protestohet.
Matoshi ka thënë se me këto veprime Ymeri po e dëmton rëndë imazhin e opozitës.

Lexoni postimin e plotë:

Qytetaret – ishin shembullor – VV-ja gabon rande qe identifikohet me rrugaq adoleshent!
Protesta (AAK dhe Nisma) ishte e fuqishme dhe paqesore AAK dhe Nisma, e jo Visar Ymeri realisht shkatrroi marrevshje me partneret e tij opozitar sepse u pa duke bredh rrugeve te qytetit me nje turme adoleshentesh qe zjarrvenien dhe perplasjen e akne qellim ne vete e nuk kane haber se per cka po protestohet – duke ba tyhirrje per vazhdim te dhunes. Ai vet po e damton rand imazhin e opozites.
Njashtu ne kunderthabnie me shefin e tij Haradinaj u shfaq edhe Ahmet Isufi, duke tahne se policia sulmoi e para – e qyteatret e pane te verteten kesaj here – ishte e kunderta!
Heshja e “Koktej Molotov-it” mbi trupa policesh (nje nga ta mori flake por koleget ia shpetuen jeten.)
Keto skena u perkasin vetem rajoneve ku respektohet shume “Tovarish Molotov”!
Shfaqja e bezit me pamjet nga Droni famoz i ni ahmaku si “Ballisti” (qe po vuen ne ni burg ne Shqypni per vepra penale, asht naivitet i skajshem, kurse deklaratat per mbrojtje te Republikes dhe duke e lavdu Gjykaten Kushtetuese e duke mos ia respektu Republikes rendin simbolik (Flamurin kushtetues) asht mbrojtje selektive dhe fundesisht hipokrite e Republikes.
Policia e Kosoves e kreu detyren e vet ne zbatim te ligjit ne menyre profesionale pos qe ne fillim nuk kishte zjarrefikesit me vete (ky asht leshim serioz.)
Mirepo nuk ishin tete mije veta ne proteste. Nese nuk kane qene tete fish ma shume sepaku pese fish po!!!
Opozita nese synon realizimin e kerkesave fisnike per me e mbrojte Republien duhet me u kujdese per koordinim mes “kreresh” e jo dikush p’ej tyne me shku me pi cajin e masdites ne sh’pi e diksuh me qendru me huliganet neper rrugicat e qytetit.
Opozita po meson e reflekton shume ngadale e proceset politike po shkoj

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...