Published On: 16 Gusht, 2016

Matoshi: Presioni nga Thaçi dhe Veseli e kanë sjellur dorëheqjen e Grabovcit

Analisti politik Halil Matoshi, i kontaktuar nga Gazeta Blic ka komentuar në lidhur me dorëheqjen e Adem Grabovcit nga posti i shefit të grupit parlamentar.

Ai ka thënë se Grabovci e ka kryer punën e tij aq sa edhe i’u është dashur shefave të tij, siç janë Thaçi dhe Veseli.

Matoshi po ashtu për Grabovcin tha se ka qenë shumë i degjueshëm dhe se dorëheqja e tij ka ardh nga presioni që i është bërë.

“Po natyrisht qe zotri Grabofci e ka kry punen e tij, aq sa ju ka vyjt shefave të tij do të thotë zotit Thaçi dhe Veseli, ai ka qenë shumë i dëgjushem dhe këta e kanë vënë në presion dhe e kanë detyruar të jap dorëheqje nga shefi , posti i shefit të grupit parlamentar të PDK-së në kuvendin e Kosovës. Sa per ta shmang skandalin dhe duke mendu se kjo afere do te harrohet shpejtë”, tha Matoshi

Matoshi për Gazetën Blic po ashtu tha se krejt kjo është bërë qe Kadri Veseli ta vendos njeriun e tij në postin e Grabovcit.

Ai tutje shtoi se PDK-ja vazhdon mënyrën e vjetër të politikëbërjes dhe ky nuk është lajm i cili i gëzon qytetarët e Kosovës.

“Veseli e ka bërë këtë për ta vendosur njeriun e tij me të besueshëm në këtë post, perndryshe ne PDK nuk ka ndodh asgjë vazhdon menyra e vjetër e politikbamjes, kshtu qe nuk eshte ndonje lajm qe i gëzon qytetaret e Kosoves”, janë fjalet e Halil Matoshit për Gazetën Blic.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. fery thotë:

    Druaj z.Matoshi se kjo doreheqje po i ngjane sikur doreheqjes se Rankoviqit me 1966 …atebote asgje nuk ndodhi pose qe u largua ( pensionua ) Rankoviqi dhe disa zullumqar te tjere kurse , gjithe ata u zavendesuan me ” kuadra ” tjera ( atehere ishte e popullarizuar thnja , ” shkoje Jonuzi , erdhe domuzi “) Shoku Tito , si e mbani mend edhe ju z. Matoshi , mbeti aty ku ishte deri ne vdekje kurse , pase vdekjes se tije Jugosllavia ngordhi
    Thjeshte , reforma dhe mireqenje ne ate kohe nuke pati kurre per shqiptaret sikur qe edhe sot nuk ka …!!!

    Përgjigjiuni
    Pelqej(5) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...