Published On: 31 Maj, 2016

Matoshi: Pres të më kërkojnë falje publike, ata që më kanë sha e më kanë pështy

Njohësi i çëhtjeve politike, Halil Matoshi, ka thënë se pret t’i kërkohet falje nga gjithë ata persona e media, e kanë sharë pas mospajtimit dhe reagimit ndaj artikullit të Neë York Times, i cili e konsideronte Kosovën si vend të plleshëm të ISIS-it, raporton GazetaBlic.

Ai ka thënë se edhe ministri Skënder Hyseni nuk është pajtuar me atë artikull.

Më poshtë e gjeni të plotë shënimin e tij:

 

Skender Hyseni demanton islamofobet: Ne Kosove nuk ka ekstremizem islamik!???

Ministri i brendshem kosovar demanton fuqishem Neë York Times: Thote se nga ni ore e gjyse bisede me te nuk e ka nxjerr asni argument qe deshmon se Kosova nuk rrezikohet nga ekstremizmi, thote se artikulli asht i shtremberume dhe mbi premsia te paqendrueshme; A jemi Kandahar minister? – “Ju garantoj se jo, ne jemi shume ma mire se shume vende te Bashkimit Europian dhe gjithsesi me mire se vendet e rajonit tone…”

https://www.youtube.com/watch?v=xLgwdtYeWIE

P.S.

Pres nga ata miq, kolege e koleg, gazeta e portale, qe te me kerkojne falje publike qe me kane sha e pshty, pse e mbrojtja atdheun nga peshtorosjet qe iu bane per efekte mediatike! Kurse nga Prokuroria e shtetit pres qe islamofobet te sillen para drejtesise, per perhapje te urrejtjes nderfetare, sikurse itharet e islamit radikal dhe ëehabistet, qe u arrestuan dhe po mbahen ne burgje, ne disa raste me aktakuaza pothuejse te paqendrueshme…
Une kam dal fitues ne kete debat dhe ndihem krejt i qete!!!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...