Published On: 22 Shkurt, 2016

Matoshi: Peticioni kundër Ambasadorit Delawie është maskaradë

Analisti Halil Matoshi ka reaguar rreth peticionit kundër ambasadorit amerikan Delawie, të cilin e inicioi shtetasi gjerman Roland Bartezko, i cili ishte dënuar për terrorizëm nga një Gjykatë e UNMIK-ut.

Matoshi përmes një statusi në Facebook ka thënë se e gjithë kjo është një maskaradë turpi, dhe se ky peticion nuk e implikon shoqërinë kosovare e as institucionet.

Lexoni postimin e plotë të Matoshit në Facebook:

Ndaluni bre mos u turrni.

Analizone kujt i konvenojne ne kete moment shfaqjet antiamerikane ne Kosove, masanej folni.

Kujt i konvenon komprometimi i opozites aktuale?

Mas thirrjes per dhune e lufte vllavrasese nga ana e Hashim Thacit dhe masi qe Isa e ka lidhe fatin me te, dikush, individ i lire, organizate e shoqnise civile, parti opozitare ose institucion do te duhej me ba padi penale kunder Qeverise (Hashimit dhe Ises) per nxitje te urrejtjes dhe thirrje ne dhune e lufte civile!?

Porse, poaq gerdites ishte edhe fjalimi i Dardan Molliqajt dhe mue me habiti AAK dhe Nisma qe nuk u distancuen nga thirrja e tina per me e permbyse sistemin politik dhe rendin kushtetues te Republikes!

Qe te dyja keto vepra penale jane te perfshiume ne Kodin Penal te Kosoves…

Po te kishte Prokurori te hajrit ajo ish dashte me ngrit padi ex-officio per te dyja rastet…

Kurse ky kinse-peticion i inicuar nga ndonji hajvan nuk e implikon shoqerine kosovare, as qytetarine dhe as institucionet e saj, prandej as qe ka nevoje per me u distancue ose me u shfajesue.
Asht masakarade turpi. Qaq!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...