Published On: 16 Shkurt, 2016

Matoshi: Për kauzat që opozita po proteston, SHBA’të po e përgëzojnë Kosovën (Video)

  • Halil Matoshi thotë se Kosova në 8 vjetorin e Pavarësisë u urua nga Sekretari amerikan i Shteti John Kerry duke u përgëzuar, për dy çështje për të cilat ditën e nesërme do të protestohet, në protestën e thirrur nga opozita. Thotë se dialogu me Serbinë dhe demarkacioni me Malin e Zi, ishin ndër të arriturat që theksoi SHBA.

John Kerry, Sekretari amerikan i Shtetit e përgëzon Kosovën në prag të 8 vjetorit të Pavarësisë për dy çështje, cilat janë ato? Dy çështje për të cilat nesër po protestohet. Domethanë, dialogu me Serbinë si e arritur shumë e madhe e Kosovës dhe demarkacioni me Malin e Zi. Domethanë për kauzat që nesër opozita del me protestu, Shtetet e Bashkuara të Amerikës po e përgëzojnë Kosovën”, tha Matoshi në emisionin ‘Click’ në RTV21.

Përmes një komunikate shpërndarë mediave, Kerry ka rikujtuar vizitën që i ka bërë Kosovës në dhjetor të vitit 2015, duke thënë se me atë rast “ka përshëndetur arritjet e fundit të vendit drejt integrimeve euro-atlantike”.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...