Published On: 18 Shkurt, 2016

Matoshi: Paradoksalisht, Thaçi nuk ka funksionuar brenda Kosovës por vetëm jashtë saj!

Analisti Halil Matoshi thotë se nuk e di se si do të mbijetonte Thaçi në rolin e Presidentit, kur nuk e ka mbështetjen e opozitës.

Ai thotë se Thaçi ka dështuar në politikën e brendshme derisa thotë se në politikën e jashtme është treguar më i suksesshëm.

Në krye të qeverisë, sa ka qenë Thaçi, Matoshi thotë se do të mbahet mend për korrupsion.

“Një pretendent për president që do të duhej ti merrte edhe votat e opozitës, jo sin ë Lindjen e Mesme ose Korenë e Veriut, por Presidenti do të duhej të mirëmbajë unitetin por edhe të garantojë funksionim e institucioneve.  Mendoj se z. Thaçi paradoksalisht nuk ka funksionu brenda, por ka funksionuar në politikat e jashtme”, ka thënë Matoshi në emisionin Click të RTV21.

“Sa ju përket dy mandateve të tij qeverisëse, percepsioni i publikut është se janë mandate te qeverive më të korruptuara. Një njeri që i ka të hetuar të paktën 12 kryetarë komunash. Nuk e kuptoj çka i duhet një zgjedhje e tillë, kur madje rrezikon të mos zgjidhet në sallën normale, autentike të Kuvendit por të shkojë në ndonjë korridor diku dhe kjo mendoj se nuk i konvenon Thaçit. Nuk e di si do të mbijetojë ai në rolin e Presidentit në 5 vitet e ardhshme kur nuk e ka opozitën parlamentare me vete”, ka thënë Matoshi.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. mifail bytyqi thotë:

  Ju, z.Matoshi dhe z. Driton Selmanaj, jeni duke qendruar stoik, ne perballjen me te verteten, te cilen pa asnje hamendje po e thoni para gjith botes demokratike. Me paraqitjet tuaja ne Clik,jeni duke e ngritur vetedijen kombetare, edhe tek qytetaret e thjesht.Ju lumt! Cdo dite e me teper po ju shtohen perkrahsit!
  Te jeni shume te sigurt se populli po ju shikon , po ju degjon dhe po ju po ju poergezon per gjithe ate te vertet qe po e thoniboterisht, pa fije rezerve. Jemi te bindur se gjithemone e verteta i ka gjunjizuar te gjthe ata te cilet me veprimet e tyre e kane demtuar tjetrin.
  Edhe njehere, mbahuni te fort dhe do te ju perkrahim ne perhapjen e te vertetes..!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...