Published On: 23 Shkurt, 2016

Matoshi Opozitës: Çka u ofroni ju kosovarëve, nëse jo miqësi me SHBA-të

Njohësi i çështjeve politike Halil Matoshi, ka komentuar vendosjen e tendave në shesh, nga tri partitë opozitare VV, AAK dhe Nisma, raporton GazetaBlic.

Sipas tij, opozita i vendosi këto tenda, mirëpo akoma nuk dha ndonjë alternativë për vendin.

Shikojeni të plotë shënimin e tij:

Opozita i ngrehi cadrat – ne ndjellje te nji revolucion demokratik – fatkeqesisht ende pa kerkesa politike dhe pa alterrnativa per vendin, por hala me qendrime nacionaliste kundrejt fqinjve dhe permbysese kundrejt rendit politik dhe kushtetues te Republikes se Kosoves. Asht koha me ndrru mendje e me e marr kete pune ma seriozisht zotni Kurti, Hardainaj e Limaj…

Cka u ofroni Ju kosovareve, nese jo miqesi me SHBA-te dhe Perendimin, nese jo paqe me fqinjte, nese jo legalitet numrash ne Kuvend?
Thjesht ne kete faze Asociacioni dhe demarkacioni jan e farse…
Qytetaret duen alternativa te qarta qeverisese!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...