Published On: 23 Shkurt, 2016

Matoshi: Opozita po kërkon revolucion

Halil Matoshi

Opozita i ngrehi cadrat – ne ndjellje te nji revolucion demokratik – fatkeqesisht ende pa kerkesa politike dhe pa alterrnativa per vendin, por hala me qendrime nacionaliste kundrejt fqinjve dhe permbysese kundrejt rendit politik dhe kushtetues te Republikes se Kosoves.

Asht koha me ndrru mendje e me e marr kete pune ma seriozisht zotni Kurti, Hardainaj e Limaj…

Cka u ofroni Ju kosovareve, nese jo miqesi me SHBA-te dhe Perendimin, nese jo paqe me fqinjte, nese jo legalitet numrash ne Kuvend? Nese jo rendin simbolik te Republikes se Kosoves (te cilen pretendoni se po e mbroni) dhe nese jo Kosove te pavarun?

Thjesht ne kete faze Asociacioni dhe demarkacioni jane farse…

Qytetaret duen alternativa te qarta qeverisese!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...