Published On: 8 Shtator, 2016

Matoshi: Nuk kemi të drejtë të krijojmë poena politik me djersën e atyre që luajnë

Analisti politik, Halil Matoshi e konsideron si të dëmshme të akuzohen dhe të luhet siç ka thënë ai, me djersën e sportistëve, shkruan Gazeta Blic.

Sipas tij, ne nuk kemi të drejtë me kriju poena politik ose çfarëdo qoftë me djersën e atyre e që luajnë në terren atje por, siç ka thënë ne veç duhet me iu duartrokit dhe me ju thanë bravo ju çoftë.

“Politikisht për shembull, lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, ka bërë një gabim fatal. Është e drejta e tij e pa kontestueshme me dashtë bashkimin kombëtar, dhe këtë s’mundet me ia ndalu kërkush, e drejtë e tij është me e dashtë edhe flamurin kuq e zi, edhe e çdo qytetari të Kosovës, e drejtë e imja edhe e juaja. Po ashtu, është e drejtë e tij e pa kontestueshme për të bërë “Tifozllak” për kombëtaren e Shqipërisë e jo të Kosovës. Mirëpo, ai është lider politik, mos të harrojmë, edhe që do me e udhëheqë shtetin. Ai paguhet dy mijë e kusur euro edhe nga taksa paguesit e Kosovës dhe ai topin elektoral e ka në Kosovë e jo në Shqipëri prandaj ai detyrohet sepse ai e ka vu dorën mbi Kushtetutën e Kosovës.” Ka thënë Matoshi, transmeton Gazeta Blic.
Ai këto komente i ka bërë në emisionin “Click” të RTV21 ku po debatohet për temën “Tifozllëku dhe Politika” / © GazetaBlic.com /
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...