Published On: 8 Mars, 2016

Matoshi: Me komisionin për Demarkacion Jahjaga po i kryen edhe një shërbim Thaçit (Video)

  • Halil Matoshi thotë se me formimin e një Komisioni për Demarkacion nga ana e Presidentes Atifete Jahjaga po i kryhet një shërbim Hashim Thaçit. Kështu sipas tij, Thaçi do e marrë detyrën me një problem më pak.

“Ky komision është vonu. E ka paralajmëru Kryeministri Mustafa para 5-6 muajsh dhe nuk e ka bo. U paralajmëru moti, nuk është bo ky komision ndërkombëtar dhe tash po duket se nën presionin e Thaçit Presidentja në detyrë po do me ja kry një shërbim Thaçit që Thaçi me vazhdu punën pa një kompleks ndaj një fqinji që isht Mali i Zi që Thaçi mendon se i ka marrëdhëniet e mira  me kreun e shtetit të Malit të zi. Kështu, Thaçi e merr detyrën pa një gajle, me një gajle më pak’, tha Matoshi në ‘Click’ në RTV21.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...