Published On: 25 Mars, 2016

Matoshi: Haradinaj do të përfshihet në qeveri

Shtyrja e protestës së nesërme jep indikacione se lideri i AAK-së Ramush Haradinaj, mund të përfshihet në Qeveri, vlerëson analisti Halil Matoshi

“Duket se opozita e bashkuar pas dorëheqjes së Donika Kadaj-Bujupit nga AAK-ja për shkak të jokonsistencës së kësaj partie dhe zhvillimeve të fundit brenda saj, si dhe shtyrja e protestës së të shtunës, jep indikacione se lideri i AAK-së mund të përfshihet në riformatim të Qeverisë si pjesë e pushtetit. Edhe ashtu nuk ishte ndonjë lidhje shumë e fuqishme, as ideologjike dhe as programore, por thjesht për rritje të presionit ndaj pushtetit dhe mundësisht për ta shpjerë vendin në zgjedhje të parakohshme…”, ka thënë Matoshi për BotaPress.

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Poezia per poetin Matoshi dhe tjer lopt e tu Kosoves thotë:

  O moj Shqipni mos ke frikë
Se i ke djemt ne Amerikë
  O Hashim mos ke frikë
Se e ke Albinin n’politikë
  Oj pozitë mos e ke frikën
Se opozita s’ do Amerikën
  Oj Kosovë mos tu shterrt përroi
  Se Lirine s’e duron Veton Murroi
  Oj Kosovë mos u tut nga ploja
  Se n’politik u rras Ramush gjojaa
  O Parlament, mos tut qe rrxohet tavani
  Se n’to nuk u hyp Fisnik Orangutani
  Oj Kosovë mos u tut kurr prej Serrbije
  Se ne Kosova ka Rrencolla pej Rusijee
  Oj Serbi-rraspi kurr mos thuj se hupa
  Se patriota jane Fatmir Lima ham Kupa
  Oj AMERIKË ti kurre mos u tut prej Rusiije
  Se Kadrija merr “dukumenta me kill” pej Serbije
  Ani Mitrovice veriore mos u tut nga integrimi
  Oooooh se kryetar eshte i madhi o Hashiiimiiii
  Shqiptar, ju kurr mos u tutni prej Rusëve dhe Shkive
  Se me ju dajm do te jetë Vetvendosja urbano-primitive
  Ani more ISIS oo mos thuj o marova
  O se me ty është oooo Naim Trrnava
  Ani moj Europe mos u tut prej ISIS-it
  Sepse ti nuk qeverisesh prej IsPisit
  Ani moj Prishtine tu ka shtu zullumi
  Se kryetar tu boooo Shpend Tullumi
  Ani more kriminela, idiota, muslimana e pisa
  Mos u tutni se trollin n’Prishtina ua fali mulla Isa
  Ani moj Kosove ti, më je bo shumë fragjile
  Se ketu pyeten gjoja me emnin “shoqnia civile”
  Komunista, Islamista, Fashista, ju mos kini tendosje
  Se n’Kosove ket pune e bon fort mire, Vetvendosje
  Ani moj Kosovë mos u tut qe Republika kapitullon
  Se Albin Psikopati ty me shigjeta atomike t’mbron
  Kosovë ty nuk të vjen dhe kaplon e Vërteta
  Se B-analistat folin qyfte ne TV dhe në Gazeta

  Me fjalë tjera, precize dhe madheshtore
  Rrnoooft Amerika, se na jem veq një fore
  Se pa Amerikë lirine, me fitu s’kishim mujt
  Edhe ton Shqiptareve, Vendi na kish lujt.
  Ooo AMERIKA edhe Lirine , neve na e solli
  Se pa AMERIKE prap na kish prit Anadolli..

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(1)
 2. Ananshsgeyehdb thotë:

  matoshi tha: Sjdhdgetdhcbwjjejdydggewhjqqijheyxghsjwieodyrtendhejdihdheiwowofithtiforicnfgwhkwowicjdjdjshdyuddhdjdjdjdj.

  A e kuptoi najkush kete gjoooo Qka flet?

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...