Published On: 13 Mars, 2016

Matoshi: Ardhja e Veselit është kalkuluar mirë, të bashkuar me Thaçin e çojnë vendin në zgjedhje

Publicisti Halil Matoshi thotë për “Zërin” se ngjitja e Thaçit në krye të shtetit dhe ardhja e Veselit në krye të partisë është e kalkuluar mirë.

“Pasi që Thaçi e mori votën e LDK-së, vendi shkon në zgjedhje të parakohshme. Nëse PDK-ja do të dalë e para në zgjedhjet e reja, atëherë ai do të bëhet kryeministër, për ta kapur përfundimisht shtetin kosovar, i cili do t’i shërbejë dyshes Thaçi dhe Veseli për të siguruar fuqi dominuese në shoqërinë kosovare. Pushtet dhe para”, shprehet Matoshi.

Megjithatë, Matoshi nuk parashikon një rënie të PDK-së nën udhëheqjen e Kadri Veselit.

“Nuk parashihet rënie e shpejtë e kësaj partie, sepse ajo aktualisht, nuk është vetëm organizatë politike dhe ideologji, porse është interes i klientelës”, ka thënë Matoshi.

Gjithnjë, sipas tij, Veseli nuk do të jetë një lider karizmatik sikur Thaçi. Këtë dobësi ai pritet ta zëvendësojë në një tjetër mënyrë.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. blini thotë:

    Rrofsh in shpihunet e Frances ne favor te serbis dhe Dom te kosoves

    Përgjigjiuni
    Pelqej(4) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...