Published On: 15 Shkurt, 2016

Matip parakontratë me Liverpool

  • Joel Matip pritet të njoftojë zyrtarisht arritjen e para-kontratës për kalimin te Liverpooli nga sezoni i ardhshëm.

Mbrojtësi i Schalkes ka arritur marrëveshje që të luajë te Redsat, mirëpo akoma nuk është bërë asgjë zyrtare.

24-vjeçari do të jetë lojtar i lirë në verë dhe do të nënshkruajë kontratë katërvjeçare me ‘Të Kuqtë’.

Ai kishte refuzuar vazhdimin e kontratës me klubin gjerman për të shkuar në Angli.

Jurgen Klopp e ka admiruar qendërmbrojtësin qe një kohë, ndërsa ai është efektiv edhe në fazën e sulmit, pasi ka shënuar katër gola këtë sezon në të gjitha garat.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...