Published On: 3 Maj, 2016

MATERIALIZIM SHPIRTI

Mentor Thaqi

MATERIALIZIM SHPIRTI

Unë dua,
ti do-n,
ai dhe ajo donë
nga një kafshatë të huaj!

Ne duam,
ju doni,
të gjithë po donë
zbërthim të kajtjes …

Kjo Gramatikë zvetënuese,
kjo sintaksë shëmtuese,
kjo histeri … morfologji
etimiologji shkretëruese …

Gramatikë … pa etikë,
e ligë … me presje, pa pikë!

VS., 17 Mars 2016

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Gazmend Freitag, Artist thotë:

    Urime te perzemerta poet i madh Mentor Thaqi!

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...