Published On: 7 Maj, 2016

“Maskat” sulmojnë Ministrinë / Aktivistët Kuqezi mbjellin 300 rrënjë kanabis në oborrin e Saimir Tahirit (Foto)

Sot rreth 300 aktivistë të Forumit Rinor të Aleancës Kuqezi rrethuan zyrat e Saimir Tahirit. Ata ishin veshur me maska të zeza për të ironizuar përfshirjen në organizata kriminale të Ministrit Saimir Tahiri. Gjatë protestës kundër krimit ata improvizuan mbjelljen e 300 rrënjëve hashash në oporrin e Ministrisë së Rendit Publik.

Ndër të tjera kreu i Rinisë KuqeZi, Flavio Qarri deklaroi se: “O malet e shqiperise dhe ju o lisat e gjate,
Fushat e gjera me hashash, na bëjnë dru dite e natë”.

Sot në emer te rinise kuqezi vendosem ti bashkohemi aksionit: “Shqipria hambari i hashashit”. Zyrtarisht i kerkojme krye-mallistit saimir tahiri te heq dore nga kokaina dhe te konsumoje droga me te lehta. Aleanca Kuqezi deklaron se nuk do lejoje qe ne parlamentin e ri te lejohet hyrja e deputeteve qe skane bere testin e droges. Nje minister qe behet dru nga kokaina po e con situaten e krimit ne rekorde boterore. Krye-mallisti Saimir Tahiri duhet te deklarohet pse nuk ka mbrojtur dot ende babain e tij dhe ska zbuluar bomben tek famarcia. Krye-mallisti po infekton gjithe gocat e FRESSH-it qe s’dine ku flene dhe ne c’shtepi ministri gdhihen. Krye-mallisti ka bere mbare shqiptaret te dalin dhe kerkojne arme per vetembrojje se askush nuk i beson policise. Krye-mallisti duhet flase qe pse hashashi po lulezon ne gjithe shqiperine dhe pse lufta u be vetem e vete ne fshatin Lazarat. Krye-mallisti Saimir Qafiri duhet dorehiqet si ministri qe po e kalon shqiperine nga nje vend i qete ne shperthiin e nje revolucioni civil. Krye-mallisti duhet te pranoj keto dhurata simbolike qe ti mbjellim ne oborrin e ministrise si e vetmja hapesire qe nuk eshte mbjellur hashashi. Krye-mallisti s’do kete ndoshta ta rris mallin per 45 dite sepse teknollogjia po mundeson qe ky pushtet te mos mbush te 40-at”. /Opozita.com/

maskamaska2maska3maska4

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...