Published On: 5 Prill, 2016

Mashtruesi Shpend Ahmeti, se shet veturen, dhe blen të tjera

  • Shpend Ahmeti, i VV’së, që drejton Komunën e Prishtinës, ka vendosur që të blejë disa automjete të udhëtarëve përmes lizingut. Ahmeti për këtë blerje do të shpenzojë fiks 138 mijë euro. Tenderin për furnizim me vetuar e ka fituar kompania “Auto Mita”. Komuna e Prishtinës, për këto vetura do t’i paguajë nga 424 euro në muaj. Shpend Ahmeti në fushatë kishte premtuar se do ta shesë Xhipin e Isa Mustafës, por ende nuk ka arritur ta bëjë këtë.

Komunës së Prishtinës, që drejtohet nga Shpend Ahemti shumë shpejt do t’i shtohen edhe disa vetura të reja.

Blerjen e tyre e ka bërë publike sot vetë ky institucion.  Për t’i bërë për vete këto vetura, komuna e Shpend Ahmetit do t’i shpenzojë 138 mijë euro.

Por, këto vetura  ka vendosur që t’i blejë përmes lizingut, nga kompania “Automita”, të cilës i ka dhënë tenderin, shkruan Gazeta Express.

Sipas njoftimit për dhënie të kantatës, çmimin mujor që do ta paguaj Komuna e Prishtinës, për lizing të një automjeti është 424 euro.

“Furnizimi me automjete të udhëtarëve përmes Lizingut duke përfshirë furnizimin me dhjetë deri pesëmbëdhjetë automjete me djegie dizel. Kohëzgjatja e marrëveshjes kornizë: në 36 muaj”, thuhet në njoftim të tenderit.

Komuna dhe kompania fituese kontratën për këtë çështje do ta nënshkruajnë me  11.04.2016.

Shpend Ahmeti gjatë fushatës zgjedhore kishte premtuar se punën e parë që do ta bëjë, pasi të marrë drejtimin e Komunës, do ta shesë veturën. Por, edhe pse kanë kaluar më shumë se dy vjet nga qeverisje e tij, xhipi që është përdorur nga Isa Mustafa vazhdon të jetë në garazhet e komunës.

Komuna e Prishtinës tashmë duket se edhe ka hequr dorë nga kjo shitje, pasi më as nuk është duke tentuar ta bëjë një gjë të tillë. Ky institucion brenda dy viteve këtë veturë e ka nxjerrë në ankand dy herë. /Gazeta Express/.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...