Published On: 30 Tetor, 2016

Mashtrimi optik që shkakton marramendje (Foto)

Në internet është hedhur një ilustrim, figurat e së cilit e krijojnë një mashtrim optik, që duket sikur po lëvizin.

Katrorët e kapur me njëri-tjetrin dhe fjollat që i kanë në cepa, japin një përshtypje sikur janë duke u valëvitur, transmeton Telegrafi.

Shikoni imazhin e postuar më poshtë, për të cilën shumë njerëz kanë thënë se u ka shkaktuar marramendje.

mashtrimi-i-cuditshem-optik-qe-shkakton-marramendje-foto-2

“Më duket sikur një video, e jo një fotografi” si dhe “gjithçka po sillet, nuk mund ta shikojë më” janë dy nga komentet që kanë marrë më së shumti pëlqime. /Telegrafi/

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...