Published On: 12 Gusht, 2016

Mashtrimi i shefit SHIK-ut, territori ti jepet Malit Zi, për të treguar se jemi me Amerikë e Europë!!!

Kryekuvendari Kadri Veseli nuk flet për fakt, por e shpall një mashtrim të ri, që sipas tij kush është për t’ia falur tokën Malit të Zi është me SHBA e BE, ndërsa kush është kundër faljes tokës, është antiperëndimor.

Por, z.Veseli, pse nuk është antiperëndimor Mali i Zi, nëse do të na falte neve territor, në fakt, neve nuk ka çka na fal, pse nuk na kthen Plavën, Gucinë, Hotin, Gruden, Rozhajen, Krajen, Ulqinin, Tivarin,… Pra, ta lajë borxhin e vjetër Mali i Zi dhe Europa.

Pse nuk është antiperëndëimore dhe antidemokratikel, të vazhdojë coptimi i tokave shqiptare, edhe një shekull e sa pas konferencës së Londrës dhe 140 vjet pas Kongresit të Berlinit. Pse nuk ia kujtoni këto krime dhe mizori Europës, ta ndjejë peshën e krimit ndaj një kombi të tërë, vetëm pse ishim mysliman shumica dhe e krijuan edhe Serbinë e Greqinë e madhe, mbi territorin dhe popullin shqiptar. Ky ka qenë etnocidi më i madh që e ka përjetuar një komb. SHQIPTARI.EU

Në vijim deklarata e Kadri Veselit:

Kryeparlamentari Kadri Veseli duke folur për marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi, tha se vendi nuk humb asnjë metër.

“Ky është territori i Republikës së Kosovës. Nuk kemi humbur asnjë metër”. Demarkacioni duhet të kalojë me 1 shtator”, tha Veseli, transmeton Gazeta Express.

Sipas Veselit, vendimi që do të merret në seancën e 1 shtatorit, do të tregojë se cilën kahje do të merr shteti.

“Vendimmarrja më 1 shtator duhet të jetë vendimmarrja në mes kahjes që do të marrim, nga ShBA-të dhe vendet evropiane apo do të marrin një kahje tjetër”, tha Veseli.

“Demarkacioni mes Kosovës dhe Malit të Zi do të kalojë. Duhet ta dimë vetëm një fakt se Kosova fiton shumë me këtë demarkacion kur ta miratojë. Ndërsa nesë nuk do të bëhej, e ardhmja është e panjohur. Ne duhet të bëjmë vendimmarrje historike më 1 shtator dhe ti hapim perspektivë vendit për reforma dhe zhvillim ekonomik, për ta ndryshuar cilësinë e jetës”, tha Veseli./GazetaExpress/

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Çka thotë ky kriminel Kadri Veseli?
  Dmth, të falësh territorin tënd qenka se tregohemi më amerikanë se amerikanët. Jo, ketu është në pyetje bytha e juaj o kriminelë dhe pikërisht perendimorët po e luajn lojen me ju duke i joshur vendet fqinje t’i bashkohen NATO-s në dëm të tokave shqiptare. Nëse Serbia, i bashkohet NATO-s, Perëndimi do të thotë veç fol cilen dhuratë e do dhe ajo do ta kërkojë krejt Kosovën. Perëndimi nuk do të ngurrojë qysh nuk ka ngurruar edhe përpara t’i falë tokat shqiptare.
  Fatkeqësia jonë është se shkaku i këtyre kriminelëve tonë SHIK-ista, ne nuk e kemi çliruar Kosovën vetë, as në LDB as tash në shpërbërjen e Jugosllavisë titiste.

  Cili është rezultati?

  PAS LDB u falën tokat shqiptare fqinjëve për shkak të intereseve të aleancave dhe blloqeve ushtarake, tash po veprohet njësoj. Të gjitha janë bërë me fajin e komunistëve partizanë të LDB pas deshtimit të Mukjes dhe tash me fajin e bijve të tyre.

  Nuk ka më gjest dhe akt patriotik të thuhet JO, asnjë pëllambë nuk e falim për interesa të askujt edhe nëse krejt shqiptarët na hudhin në Adriatik!

  Fati jonë në këtë fatkeqësi, për momentin, është që armiku jonë, Serbia, duke ia bërë me sy Perëndimit, për interesa të veta, në të vërtetë dhe faktikisht po e trasgh miqësinë me Rusinë.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(6) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...