Published On: 14 Korrik, 2016

“Mashtrim” në finalen e “Euro 2016”, përsëritet ndeshja?

Një peticion për përsëritjen e finales së “Euro 2016” ka marrë mbi 115 mijë nënshkrime. “Portugalia mashtroi, nuk e meriton trofeun”, thuhet në përshkrim.

Portugalia u shpall kampione e Evropës në futboll edhe pse paraqitja e saj nuk ishte aspak frymëzuese apo dinjitoze sipas analistëve të futbollit.

Për këtë arsye, ka nisur një peticion për riluajtjen e finales së Euro 2016. Peticioni ka marrë në 24 orë mbi 115 mijë nënshkrime. “Portugalia mashtroi, nuk e meriton trofeun”, thuhet në përshkrim.

Gjithsesi, një peticion i tillë është pak a shumë i ngjashëm me atë të organizuar në Britaninë e Madhe një ditë pas u vendos me referendum për dalje nga BE, përcjell “Panorama Sport”.

Që do të thotë se nuk ka asnjë efekt, por thjeshtë një përpjekje për të mbajtur ende gjallë diskutimet për fituesin.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Shabi thotë:

    Turpi i tfozve të kombit freng.Atë që nuk e arritën në fushën e mejdanit me krekosje,intriga dhe të pavërteta tentojnë ta grabitin nga portugezët të cilet kanë treguar nivel të sportiv dhe shfrytëzim të rasteve.p

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...