Published On: 18 Maj, 2016

Masakroi me thikë mërgimtarin, thotë se e bëri në vetëmbrojtje

Një shtetas shqiptar ka masakruar me thikë një bashkatdhetar 41-vjeçar në Bristol të Britanisë. Pasi e goditi disa herë me thikë në trup, shqiptari e la burrin të përgjakur dhe u largua nga vendngjarja. Kështu raporton gazeta britanike “Daily Mail”, e cila shkruan se autori i dyshuar i ngjarjes është 32-vjeçari shqiptari i quajtur Kozma Dhaskali, i cili doli përpara gjykatës së Magjistraturës në Bristol nën akuzën e tentativës së vrasjes.

“Daily Mail” fokusohet në historinë pas plagosjes dhe heroinën e kësaj ngjarjeje, një  infermiere, e cila i dha ndihmën e parë shqiptarit derisa mbërriti ambulanca. Dëshmitarët u shprehën se burri nuk merrte frymë, por përpjekja e infermieres e riktheu në jetë atë, raporton “Daily Mail”, transmeton shekulli.al

Por çfarë ndodhi me shqiptarin e akuzuar për vrasje? 32-vjeçari në fakt u shfaq në Gjykatën e Magjistraturës në Bristol sot në mëngjes, nën akuzën e tentativës për vrasje të  Edmund Sinanaj, ngjarje e ndodhur të hënën pasdite në një rrugë në Easton.

Kozma Dhaskali, i cili jeton në rrugën Stapleton, ka mohuar akuzën e vrasjes në tentativë por nga ana tjetër e ka pranuar se e ka goditur me thikë Sinanajn. Dhaskali, shtetas shqiptar, u paraqit në gjykatë së bashku me një përkthyes, që nga mediet lokale njihet si zoti Peci.

“Ai mezi fliste, foli vetëm për të konfirmuar emrin e tij, moshën dhe adresën. Avokati Jeremy Oliver tha se, i pandehuri i ka pranuar gjuajtjet me thikë, por shtoi se ka vepruar për vetëmbrojtje. Sinanaj është aktualisht në spital në një gjendje kome pas plagëve të mëdha që mori.

Rasti i Dhaskalit do të dëgjohet në Gjykatën e Bristol-it muajin e ardhshëm, më 15 qershor për një seancë dëgjimore paraprake. Incidenti ndodhi pasditen e së martës, pak pas orës 6:30, në shtëpinë e zotit Dhaskali, ku Sinanaj kishte shkuar për vizitë”, shkruajnë mediat.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...