Published On: 23 Korrik, 2016

Masakra në Mynih, reagon Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas sulmit me armë në Mynih ku humbën jetën 9 persona dhe u plagosën të paktën 16 të tjerë. Rama shprehet i hidhëruar për jetët e humbura ndërsa solidarizohet me Gjermaninë.

“Trishtim i thellë për jetët e humbura në sulmin barbar të Mynihut mes të cilave edhe jetë shqiptarësh! Solidaritet me Gjermaninë mike”, shkruan Rama.

Gjermania kaloi një të premte terrori dje, kur një 18-vjeçar gjermano-iranian sulmoi me armë në një qendër tregtare.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...