Published On: 9 Shkurt, 2016

Masakra e drejtësisë

Naim Miftari ish luftëtar i UÇK-së dhe udhëheqës në GO2, thotë se është “masakër e drejtësisë” të barazohen luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, me kriminelët serb të cilët kanë bërë krime të ndryshme në Kosovë.

“Një gjë që më mundon është se Serbia, ka vrarë mbi 12. 000 shqiptarë në Kosovë, ka dëbuar rreth 900.000 njerëz, ka dhunuar mijëra femra, ka djegur rreth 116. 000 shtëpi, e ti barazosh luftëtarët e UÇK-së me këto krime është një masakër e drejtësisë, pasi janë vetëm dhjetëra serb të vrarë”, thotë Miftari.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...