Published On: 28 Maj, 2016

Marvis pozon para shtatores së Babait të tij, Joe Fraizer

 

Ky është Marvis Fraizer (djali i të madhit Joe Fraizer), i cili pozon para lapidarit të Babait të tij, Joe Fraizer në qytetin Philadelphia.
E vura për një gjë, për gjithë lexuesit tanë sepse legjenda jonë e boksit Aziz Salihu ka arritur ta mposht Marvis Fraizerin në boksin amator me 1980.
Marvis Fraizer ka qenë boksier shumë i talentuar, me tipare krejtësisht si babai i tij, Joe. Por, i hekurti Mike Tyson e rrahu keq në vitin 1986 me nokaut në raund të parë, duke ia ndalur hovin e madh që e kishte marrë. Ai vazhdoi edhe me tre meçe tjera deri në vitin 1988, duke e përfunduar karrieren me 19 fitore (8 KO) dhe 2 humbje.

Artan Verbica

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...