Published On: 14 Maj, 2016

Martohet vajza e Sulltan Erdoganit- Edi Rama në mesin e 6 mijë dasmorëve (Foto)

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, e ka martuar vajzën më të re, Sumeyye, sot me industrialistin Seluck Bayrajtar, në një ceremoni të madhe dhe të sigurisë së lartë në Stamboll, ku i ftuar ishte dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

Zyrtarë nga Kosova nuk janë parë të kenë marrë pjesë në ceremoni.

 Erdogani dhe gruaja e tij Emine kanë katër fëmijë, dy djem të quajtur Burak dhe Bilal, si dhe dy vajza të quajtura Esra dhe Summeyye.

Dasma filloi me recitim të Kuranit, raporton televizioni privat NTV.

Radio Sarajeva shkruan se në dasmë kanë marrë pjesë presidenti i 11-të i Turqisë Abdullah Gul, kryeministri i Turqisë Amhet Davutoglu, shefi i Shtabit të Përgjithshëm turk Hulusi Akar, një anëtar i Presidencës së Bosnjës Bakir Izetbegoviq, kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, kryeministri i Pakistanit Nawaz Sherif, si dhe shumë zyrtarë qeveritarë, biznesmen dhe artistë, transmeton Gazeta Express.

Në ceremoni kanë marrë pjesë gjashtë mijë persona./Gazeta Express/

 
 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Faleminderit per respektin por Edi eshte katolik ortodoks dhe eshte bekuar familjarisht
    nga PAPA i Romes ne ROME. Ne te vertete ai nuk e beson fare zotin po hajde mo po bejme
    adetin.Ne te vertete ai tallet me te gjitha religjonet e ndofte per nje here ka te drejte.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...